Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
XIX. sjezd Kalňáků na Políčku
Třetí srpnovou sobotu jsme se opět sešli na Políčku, abychom dostáli příjemné povinnosti společně se poveselit na tradičním srazu. Letos výjimečně bez doporučeného outfitu či tématického doplňku. Ústředním tématem večera byly pouze dohady o tom, jestli je sraz jubilejní - dvacátý, nebo jestli máme kulatiny až napřesrok. Propočty a analýzy se v ten večer bohužel nedobraly konce ani uspokojivého výsledku, ale záhada je vyřešena, milí přátelé! V roce 2012 jsme sraz z důvodu společné expedice na Sněžku vynechali. Takže všechno je v pořádku, časová smyčka obtočená kolem Kalné nebyla prokázána. Občerstvovna „U Viktora“ si na kulaťoučkou dvacátou slávu rok počká a my se budeme těšit, že se tu všichni ve zdraví sejdeme.
XIII. sjezd Kalňáků - Rolnické vidlohry, Jardovy 50. - 29. 8. 2015
Sjezd Kalňáků vstoupil do své dospělosti spolu s Jardou Vlasákem, který vstoupil do dospělosti chlapské, a proto bylo vhodné uspořádat na jejich počest velkolepou oslavu. A jakou jinou, než nesoucí se v duchu zemědělského venkova. Netradiční sportovní disciplíny Rolnických vidloher prověřily nejen rychlost, zručnost a fištróna soutěžních družstev, ale navrátily přítomné účastníky sjezdu do dob raného mládí a dětství.
DSC_2851.jpg
XVII. sjezd Kalňáků
V sobotu proběhl XVII. sjezd Kalňáků, kde narozeniny oslavily holky Vlasáků, Jana a Líba. Odpoledne se neslo trošku v duchu vzpomínání - téměř každý z nás si přinesl z dětství nebo dospělosti hračku a ostatním o ní povyprávěl. Holkám jsme k narozeninám popřáli a pak jsme se už jen bavili a užívali si další naše setkání. 
Zajímavým zpestřením byla vzpomínka na brannou výchovu, kdy jsme byli nuceni se připravit na jaderný výbuch a oblékali se tak do igelitových pláštěnek a pytlíků. Odvážlivci si to mohli vyzkoušet, ale pytlíky už dnes nemají tu pevnost co dříve, dnes už bychom asi nepřežili :-)

Foto zde
sraz kalňákůx.jpg
XVI. Sjezd Kalňáků
Sjezd se konal na políčku, narozeniny zde oslavil Kája (své 45.), bylo krásně a Kájovky, na rozdíl od kaviáru, měly velký úspěch.
IMG_4550.jpg
XV. sjezd Kalňáků
Tentokrát se sjezd odehrál ve sportovním stylu.
SS1.jpg
SS2.jpg
XIV. sjezd Kalňáků - 28. 8. 2010
s1.jpg
s2.jpg
ještěrka.png

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one