Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Dámská jízda okolo jezer v Korutanech
Krásné letní dny na přelomu července a srpna využila čtveřice „kalnických“ dam k projížďkám na kole podhůřím Alp. Denně vyjížděly z penzionu Staberhof v městečku Kellerberg v rakouských Korutanech, aby navštívily zajímavá místa a obdivovaly krásy jak řeky Drávy a průzračných jezer, tak tyčících se horských štítů. Navštívily městečko Villach a lázeňský Velden, prošly se slovinskou Kranjskou Gorou a muzeem horolezectví v Mojstraně. Ve městě Klagenfurtu měly možnost si prohlédnout nejvýznamnější stavby z celého světa.
korutany_2016169.jpg
Osmá dámská na Lipnici
Již osmou zimu jsme trávily společný dámský víkend v příjemně vytopené chatě u Ježků na Lipnici. Sobotní večer jsme přijaly pozvání pana domácího do místní restaurace na 3. ročník solení vepřových kýt. Pod odborným dohledem a s názornou instruktáží praktiků v sušení vepřových kýt také Oli nasolila zakoupenou kýtu, aby ji jako valentýnský dárek dovezla v neděli Kájovi.
hrad.jpg
jak na to.jpg
nasolená kýta.jpg
Lipnice.jpg
Dámská jízda po francouzské Provence – 1. – 9. května 2015
Užít si první květnový týden ve slunečné Provence – tenhle nápad jsme plánovaly téměř rok a dovedly ho do zdárného konce. S cestovní kanceláří Adventura a na svých kolech jsme projely část této úchvatné oblasti plné vinic, olivových hájů, rýžových políček, antických a středověkých památek. Prohlédly jsme si historická města Les Baux a Nîmes, v Saint Rémách se vydaly po stopách van Gogha, obdivovaly monumentální akvadukt Pont du Gard stejně jako most a papežský chrám v Avignonu, ochutnaly víno z vinic v Châteauneuf du Pape a nakupovaly na trzích v Arles. V národním parku Camargue nás uchvátili noblesní plameňáci stejně jako stáda černých býků či kamarských koní. Týdenní nádherné putování po Provence bylo provázeno jak jinak než skvělým červeným vínem.
Provence.jpg
Po sedmé u Ježků na Lipnici
Lipnice 2015.jpg
Sedmá dámská jízda u Ježků byla opět kouzelná. Děkujeme Ježkům za skvělé ubytování a za rok se zas těšíme.
Pracovní perníčková dámská
Po roce se blíží jarmark a tak jsme opět napekly voňavé perníčky a vyjely je slavnostně a vánočně nazdobit, aby obohatili náš jarmark v Hulicích. Ten se koná 22. listopadu od 14:00. Tentokrát jsme malovaly v příjemné chatě u Šubínů v Louňovicích.
A.jpg
B.jpg
C.jpg
Letní dámská v Brnkách - 28. 6. - 3. 7. 2014
Letos jsme dámskou uspořádaly blízko Prahy. Projely jsme celou Šárku, Tróju a další místa. Nikdy jsme si nemyslely, že projedeme Evropskou třídu v Praze 6 - povedlo se, naštěstí bez nehod.
IMG_8614.jpg
P1011086.jpg
Po šesté na Lipnici
K panu Ježkovi se moc rády vracíme. Odpočinuly jsme si a potěšily se - samy sebou i okolní krajinou.
IMG_7094.jpg
IMG_7088.jpg
IMG_7075.jpg
2013
Předjarmarková dámská u pana Doudy
K panu Doudovi jsme dojely zase pracovat. Navezly jsme spoustu perníčků a ty jsme malovaly a občas si došly k panu Doudovy na něco dobrého. Letos byla vynikající oháňka i klobása. A taky výpečky a karbanátky, uzené i tlačenka. Jako vždy :-)
IMG_5506.jpg
IMG_5509.jpg
IMG_5512.jpg
IMG_5559.jpg
Dámská jízda do Polabí - Nymburk 30.6. - 4.7. 2013
Do Nymburku na dámskou již po druhé. Bylo tu zas krásně, jen nám nepřály cesty, několikrát jsme píchly, ale díky tomu jsme objevily skvělý pochystuňk - látka, která se vstříkne do duše a v pohodě, bez lepení, dojedete domů.
a1.jpg
a2.jpg
5. dámská na Lipnici - únor 2013
Opět na Lipnici, opět v zimě a opět to bylo krásné. Pan Ježek nám opět připravil velkou zásobu dřeva a my si opět u krbu dlouho povídaly :-)
L+.jpg
L1.jpg
2012
21. (pracovní) dámská U Doudy, 9. - 11. 11. 2012
U Doudy je příjemná atmosféra, spousta výborného jídla a taky spoustu práce. Vyrobily jsme spoustu prodejních artiklů na náš jarmark a dle prodejního úspěchu se nám asi dařilo.
IMG_1464.jpg
Princeznovská dámská - Rybniční zámek, srpen 2012
Byla to sranda, když okolo jezdili jezdci na kolech (zámeček byl přímo u cyklistické stezky) a my u zámku snídaly, korunky na hlavách....
Byla to nádherná letní dovolená.
d1.jpg
d2.jpg
19. dámská - 4. Lipnice 2012
Od plápolajícího krbu byl zase hezký výhled.
dl.jpg
2011
18. dámská - Pelhřimov 2011
Lehce pracovní (před jarmarkem), ale zas krásná.
d1.jpg
d2.jpg
Mikulov, dámská - červenec 2011
Delší dámskou jsme si užily v Mikulově. Nádherný kraj a dobré víno ve vinařství Turold nás uchvátilo.
m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg
2010
Křivolát
k1.jpg
k2.jpg
14. dámská - Chlumek u Mělníka - květen 2010
13. dámská - po roce na Lipnici
ještěrka.png

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one