Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Tancovačka
Máme za sebou další povedenou tancovačku. Představte si, že už podesáté (!) jsme v Hulicích přivítali návštěvníky, co přišli přetančit všednost a provětrat peřinky veselosti. Deset zábav znamená deset tématických večerů a letos došlo na přepestré "osmdesátky" s Elánem. Podle množství tanečníků v kostýmech to vypadá, že přes veškerý plastový nevkus v nich vzbudily osmdesátky jistou nostalgii. Někteří z nich v té době kupovali dětem céčka, jiní o ně teprve hráli čáru, zábavoví bažanti o céčkománii možná něco zaslechli. V sobotu večer se ale bavili společně, což dozorovali muzikanti a zpěvačka ledečské skupiny Melodie. No a protože i náš spolek disponuje renomovanou, zpěvnou, zvířecí Janou, dostalo se překvapeným tanečníkům báječného bonusu v podobě společně zazpívaných kousků. Samozřejmě došlo i na předtančení. Jednotka Kalňáků na pár minut zaměnila své pořadatelské posty za značky na tanečním parketě a blýskla se nejen flitrovými srdci. Neonová trička tanečnic určitě zůstanou celoročním symbolem letošní kalňácké tancovačky. A tušíte, kolikrát se vyspíte, než bude 21. březen 2020 s naší další zábavou? Je to celkem vysoké číslo, ale příležitost uvítat jaro s Kalňáky ... na to se nedá zapomenout.
DSC_1511.jpg
Členové spolku Kalňáci děkují

těmto sponzorům:


 
 
Mysliveckém sdružení Hubert 
 
Rybářskému svazu Soutice

Pivovaru Kácov HUBERTUS
 
Beatles nad námi
Taneční zábava v Hulicích byla báječná! Hosté Kalňáků zase dokázali, že to umí parádně rozjet a že je naše tématické akce baví. Letošní Beatles přilákali příznivce napříč věkovým spektrem a hudebníci skvělé ledečské kapely Melodie je odmítali nechat vydechnout. Tančilo se od prvního drnknutí kytar. Schvácené taneční odpadlíky zhusta pohltilo peklo, ale i tam bylo pěkně veselo, takže se zase tolik nebránili. Kolem deváté večerní byl parket poctěn návštěvou z nejvzácnějších. Sice jen na pár minut, ale přece jen dorazily bigbítové legendy, které jednou provždy světu změnily hudební kulturu. Liverpoolské hvězdy provázely oddané fanynky a tanečním vystoupením připomněly jejich největší hity. Svorně se všemi jsme se proveselili ke třetí nad ránem a to znamenalo poslední song, taneček, sklenku … a konec. Děkujeme všem účastníkům – hostům, kapele, sponzorům. A kdybyste 16. března 2019 měli volný večer, stavte se v Hulicích. Pokud okolnosti a nejvyšší instance dovolí, Kalňáci tam na Vás budou čekat.
DSC_7541.JPG
Zajímá-li Vás naše amatérské taneční vystoupení, stáhněte si video z níže uvedeného odkazu:
Pomáda - Hulice 18. 3. 2017
Je sobotní podvečer 18. března a rozsvícený sál hulické hospody dává tušit, že se v něm schyluje k něčemu nevšednímu. Členové spolku Kalňáci finišují při posledních přípravách na taneční zábavu - letos ve stylu světoznámého muzikálu Grease - Pomáda. Přípravy pochopitelně začaly daleko dřív, jen aby hosté nezůstali ochuzeni o nějakou kratochvíli. A o kratochvíle tady jde především.
Předně o dobrou muziku. Takřka dvorní kapelou Kalňáků se stala skupina hudebníků z Humpolce. Její členové s železnou pravidelností po celý večer vysílali nad hlavy návštěvníků EXPRESní zásilky libových písniček a těm málokterá nožka dokázala odolat. Obzvláště když byla nožka přizdobena pečlivým výběrem vohozu přesně podle křehké Sandy či frajera Dannyho Zuka. Hrdinům z muzikálu se ostatně svým outfitem přiblížil leckdo, někdo ho dotáhl téměř k dokonalosti. A obdobně tomu bylo s odvážnými rockenrollovými tanečními figurami. Chvíli odpočinku dopřáli návštěvníkům sami pořadatelé, když si parket vyhradili pro své předtančení, jak jinak než na hudbu z Pomády. Předvedli skvělou autojízdu i love story, ale hlavně chuť společně naplánovat dobrou akci, pobavit při ní sebe i skvělé hosty a dotáhnout ji do skrznaskrz povedeného konce. No prostě ...

Jsme parta sprááávnááá,
jsme ramalamalama kadinkidindinkidom...
AA.jpg
AB.jpg
Chmelová brigáda podle Kalňáků
Na mimořádnou sobotní směnu v Hulicích se brigádníci dostavili včas a v dostatečném počtu (i když kádrové rezervy by se určitě našly). Někdo autobusem, někdo po vlastní ose, ve valné většině však v předpisovém pracovním oděvu. Některé ženy a dívky sice oblékly namísto montérek jen lehce frivolní šaty a sukně, ale i romantika a sex-appeal ke chmelové brigádě patří.
Jako první vyrazila na pole veselá brigádnická partička z Humpolce. Říkají si Expres a odvážnému názvu nezůstali nic dlužni. Svým nasazením strhli tito pracovníci ostatní k přesvědčivému výkonu a byli to oni, kdo po celou směnu udávali rytmus a tempo.
Všem šla práce moc pěkně od rukou i od nohou, takže záhy došlo na oddech s kulturním programem. Postarali se o něj brigádničtí referenti a organizátoři směny a sklidili zasloužené uznání. Pro své svěřence měli připravené pohoštění, pro nejlepší brigádníky i věcné odměny.
Chmelová brigáda v Hulicích se opravdu vydařila a její účastníci se nad ránem rozcházeli s pocitem dobře odvedené práce. Organizátoři všem děkují za příkladný přístup a těší se na další společné setkání.
tanec 1.jpg
3.jpg
Taneční vystoupení Kalňáků ke zpříjemnění večera všem přítomným:
Děkujeme sponzorům:
Tradičně pivovar Kácov HUBERTUS ... http://www.pivovarkacov.cz/

Rybáři Soutice, proplatili krásnou pilu v hodnotě 1 000 Kč

Myslivecké sdružení Hubert dodalo divoké prase

Děkujeme i mnoha dalším sponzorům.
Barevná "sedmdesátá"
Barevná „sedmdesátá“ přivlála v první jarní den na hulický bál na zvonových rukávech i nohavicích. Choutky na zábavu ve stylu muzikálu Mamma mia a písniček skupiny ABBA měli Kalňáci dlouho a letos si sen konečně splnili. Z toho možná lehce zaznívá, že si snad členové našeho spolku pořádají taneční večery sami pro svou radost… A je tomu skutečně tak. Podmínka však zní - pobavit při tom co nejvíce hostů a všem se postarat o pohodový zážitkový večer.
MAMMA MIA.jpg
No a nebyli by to Kalňáci, kdyby se nepokusili vnést do večera jistou hravost. Již samozřejmou nadstavbou bylo tematické předtančení v podání samotných organizátorů. Dámská část taneční skupiny připomněla publiku radosti i strasti postav muzikálu Mamma mia, pánové jejich malá dramata odlehčili ofenzivním útokem ploutvonožců. Krásné to bylo!
Světem však cloumají „Money, money“, a tak speciálně pro tento večer vydali Kalňáci emisi vlastní měny – Kalnické Tobany v hodnotě 10 Kč. Podarovali jimi okostýmované i jinak sympatické návštěvníky, kteří si za ně mohli v suterénním baru dopřát dezert nebo ostřejší mok.
Ale dosti o bonusech - zábava sama o sobě byla super. Disko nenechalo chladnými ani muzikanty humpoleckého Expresu a ti sedět nikoho dlouho nenechali. Lesku jejich produkci dodávaly nejen flitrové obleky, ale především chytlavé písničky a jejich báječné provedení, což lákalo k tancům vášnivým a rozverným.
Užili jsme si to všichni. A pěkně skoro do rána. Děkujeme milým návštěvníkům za povedený večer a nápadité kostýmy, sponzorům za pěkné ceny do tomboly, kapele za věrnost. No a Kalňáci, ti sice na chvíli vydechnou, ale už plánují příští bál. Téma?

To přece musí být PŘE – KVA – PE – NÍ!
a.jpg
d.jpg
Děkujeme sponzorům naší zábavy
Tradičně pivovar Kácov HUBERTUS, děkujeme za sud a další doplňkové ceny ... http://www.pivovarkacov.cz/

Rybáři Soutice, proplatili krásnou pilu FISKARS v hodnotě 1 000 Kč

Myslivecké sdružení Hubert dodává divoké prase

Společnost ZEMAN A ČERNICKÝ s.r.o. nám proplatila dvě poukázky v hodnotě 500 Kč, které lze uplatnit u Matouška - maso

Za doplnění tomboly děkujeme také firmě http://www.kuchyne-prokop.cz/

Děkujeme i mnoha dalším sponzorům.
Všichni na palubu a jedem!
Kromě zmizelého malajsijského Boeingu 777 se v posledním předjarním týdnu řešila v našem regionu další záhada. Z oděvních obchodů zmizela pruhovaná trička. Mezi prodavači a jejich dodavateli vypukla panika, neboť se jim jen s obtížemi dařilo uspokojit nebývale zvýšenou poptávku po tomto zboží. Teprve v sobotu 22. března to všem došlo!

Za modrobílou záhadou zmizelých trik stál Námořnický bál, který v Hulicích pořádalo o.s. Kalňáci. Plně obsazený zaoceánský parník se s hosty i posádkou vydal směrem k vytyčeným souřadnicím s názvem „Zábava“ a „Tanec“ pěkně zostra. Plavčíci i důstojníci z posádky i návštěvníků měli plné ruce a nohy práce, aby stíhali vše, co na ně plavba přichystala, a nebylo toho zrovna málo.

Předně takřka permanentní smýčení horní dřevěné paluby, které provázeli a přísně dozorovali členové lodního orchestru Expres v čele s kapitánem Jiřím Krpálkem. Naštěstí se v podpalubí našel dostatek prostředků, jimiž se úbytek energie dal snadno doplnit. Lodní posádka Kalňáků zkraje večera nastoupila k předtančení, letos tak trochu i s bonusem mariňácké přehlídky, ale dál už to bylo jen na hostech. Ti se ve svých kostýmech a s připravenými rekvizitami bavili až do tří nad ránem, kdy se takřka na povel vylodili a rozešli.

Posádka Kalňáků děkuje všem za báječný večer. Svým hostům za to, že přistoupili skoro jako jeden muž na hru na námořníky, kapele Expres za obdivuhodné nasazení a po všech stránkách bezkonkurenční námořnickou službu a všem ostatním za příjemnou spolupráci a podporu.
DSC_6483.jpg
Děkujeme sponzorům naší zábavy:
 
Soutický myslivecký spolek HUBERT, který nám věnoval do tomboly divoké prase.

Pivovar KÁCOV, který nám věnoval velký sud kácovského piva.

Rybáři Soutice, kteří nám poskytli prostředky na nákup rybářského překvapení do tomboly.

SDH Soutice, rovněž děkujeme za poskytnutí finančních prostředků na další velké překvapení do tomboly.

Dále děkujeme, paní Věře Kovaříkové, panu Proškovi, panu Vlasákovi, panu Míkovi a dalším.
Kalňáci podle svého gusta aneb Postřehy z taneční zábavy v Hulicích
Možná že právě supermrazivé počasí, které natruc kalendáři první jarní sobota předvedla, přimělo na sto padesát lidí z Hulic a okolí vyrazit na pořádnou tancovačku. Aby ne, když plakáty pořádajícího o. s. Kalňáci inzerovaly, že zde můžou zažít i pěkně horké chvilky. Protože taneční zábava ve stylu filmového Limonádového Joe – to zavání Divokým západem ve všech jeho podobách.

V Trigger Whisky Saloonu místního pohostinství pak milovníci westernu našli snad vše, co očekávali. Tedy kromě rvačky, kterou jakožto druh zábavy žádní pořadatelé nevidí rádi. Kalňáci raději nabídli svým hostům příjemnou a uvolněnou atmosféru, báječnou hudbu v podání humpolecké kapely Expres a tak jako vždy i něco navíc. Letošním bonusem bylo vystoupení "famósní arizonské pěnice" Tornado Lou v podání Jany Jelínkové, jindy zpěvačky kapely Sto zvířat. Půvabnou stafáž jejímu tklivému zpěvu dělalo dalších osm dam v černobílých, nekonečně širokých sukních, dostavil se též sličný kovboj v bělostném oděvu, sám Limonádový Joe. Rozjímání nad neopětovanou láskou následně zcela rozmetal frivolní vířivý tanec, při kterém se barové dámy White and Black vyznaly ze své náklonnosti k zlatavé whisky. Tuhle podívanou, věřte, šel nejeden rozvášněný pistolník spláchnout „supercloumákem“!
Tance, zpěvu a radosti bylo zkrátka po celou dobu víc než dost a málokomu se podařilo opustit sál před oficiálním ukončením akce, což bylo ve tři hodiny po půlnoci. Nadšení návštěvníci si kromě výher z tomboly a odměny pro nápaditě oděné tanečníky odnášeli především zážitek z pěkného večera a taky otázku, na co že se mají připravit příště?
2.jpg
Rebelové všech zemí, strojte se!
Na hulický taneční parket v sobotu 24. března nakráčeli hosté v retro stylu zlatých let šedesátých. Pánové v pestrých košilích pyšně přivedli své Buginy a Terezy oblečené do pastelových sukní s širokými pásky, se stuhami v natupírovaných účesech, s kopretinami v uších. Pořádající o.s. Kalňáci se při volbě tématu jarního bálu inspirovalo barevným muzikálem Rebelové a návštěvníkům se očividně tímto stylem trefili do vkusu.

Báječným překvapením večera bylo taneční vystoupení pořádajících Kalňáků. Dámy za barem odhodily utěrky a ostýchavost, coby křoví přibraly něco málo pánů a na sled muzikálových písní „vystřihly“ tolik tanečních figur a pozic, že potlesk byl přímo ohlušující. Hudebníci humpolecké kapely Expres je za to odměnili písní o podařených poupatech a v podobném duchu se pak odvíjel celý rozverný večer.
Poděkování za něj patří nejen pořadatelům, ale i jejich sponzorům a příznivcům - tradičně OÚ Hulice, letos kromě jiných také Pivovaru Kácov. Rebelové a rebelky se zdrželi i přes půlnoc a svorně litovali hodiny tance, o kterou je změna letního času připravila. Ale co - přestat se má v nejlepším, protože o pozdních návratech se na vesnicích moc rádo š-š-š-š-š-š- šepotááááááá!
t1.jpg
Netradiční Josefovská zábava
Víte jak se tančí shimmy? V Hulicích na parketě došlo k hromadné výuce. Účastníci přišli v kostýmech, že přecházel zrak...

Netradiční Josefovská zábava v Hulicích 19. března byla na plakátech inzerována jako „večer ve stylu pražských Pepíků, charlestonu a shimmy“. A bylo tam všechno, dokonce něco navíc! Pepíci v placatých čepicích a s šátky na krku mlsně pokukovali po dámách s čelenkami, oděné do krajek a peří. Došlo i na oprášení již zapomenutých tanců. Pro občanské sdružení Kalňáci, které tancovačku pořádalo, bylo blaženým zadostiučiněním pozorovat bavící se okostýmované návštěvníky. Sami jeho členové šli sice zářným příkladem, ale že nadchnou pro pepíkovskou recesi tolik lidí, to nečekali. Při hudbě a tanci se všichni báječně bavili a kapelu Expres (mimochodem také zdatně držící styl) se jim podařilo na pódiu udržet daleko přes půlnoc.
V Kalné si už teď lámou hlavy, jaký styl zvolit napřesrok? V každém případě však spoléhají na krásné a elegantní dámy z Podolí a rozverné Pepíky ze Zruče. Snad je nenechají ve štychu …
1krasnedamy.jpg
Jarní společenské veselení
„Březen – za kamna vlezem.“ Tak praví lidová pranostika, jíž se po staletí řídili moudří předkové. Bláhový byl ovšem ten, kdo si v této zápecnické tradici liboval i v sobotu 27. března a nepřišel do Hulic na Jarní veselení.

Občanské sdružení Kalňáci tentokrát pořádalo ples ve stylu nastoupivšího jara, a tak to v zaplněném sále vypadalo jako na hodně rozkvetlé zahradě. Barvy, květy, zpěv, zahradnické náčiní a hlavně nezbytný pohyb, namáhavé práci však naštěstí jen málo podobný. Celým večerem provázeli hosty sličná zahradnice se starostlivým zahradníkem, s úžasným nasazením hrála kapela Onšovanka, tanec zahájily krásné orientální tanečnice. Pro hravější návštěvníky nechybělo kolo štěstí ani bohatá tombola, originálně oblečené hosty v barvách zelené a žluté čekala odměna navíc. Ples musel být oficiálně ukončen ve chvíli, kdy jedna z dřevěných židlí nasadila nedočkavě pupeny a první sluneční paprsek zahnal roztančeného krtka zpět pod parkety.
„Duben – ještě tam budem?“ Klidně si tam buďte. Další ples totiž pořádají Kalňáci zase až napřesrok…
nezbytni_sokolici.jpg
ještěrka.png

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one