Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

VÁNOČNÍ ROZSVĚCENÍ KAPLIČKY V KALNÉ

Zahájení adventu v Kalné 2016
AB.jpg
Na tři desítky lidí si nenechalo ujít tradici společného rozsvícení kalnické kapličky. V podvečer první adventní neděle se na návsi sešli místní i přespolní, aby započali s "duchovní přípravou" na Vánoce a taky trochu bilancovali pozvolna končící rok 2016. Tomu druhému patřičně napomohl pan Bohouš Vlasák, který ve svém proslovu krátce shrnul důležité události v Kalné a v našem spolku. Vánoční čas jsme načali zpěvem koled a vzájemným přáním klidného adventu. Je škoda, že nás ve slavnostním podvečeru nepoctily návštěvou sněhové vločky, jimž má člověk pošeptat vánoční přání. Pošpitáme ho tedy aspoň do internetu: Ať se všichni ve zdraví a spokojenosti sejdeme v Kalné na návsi i napřesrok!
u kapličky 5.jpg
u kapličky 3.jpg
u kapličky 6.jpg
u kapličky.jpg
Slavnostní rozsvěcení kapličky 2015
Těsně před první adventní nedělí se kalnická kaplička halí do slavnostního hávu a nejinak tomu bylo i tuto sobotu. Před zraky více jak tří desítek přihlížejících místních zvědavců i návštěvníků okolních vesnic se rázem páté podvečerní hodiny zaskvěla kaplička letos v modrém šatu. Po slavnostním uvítání a milém slovu pana Bohouše Vlasáka si všichni za doprovodu kytary zazpívali pár známých koled. K úplné dokonalosti předvánoční atmosféry zajisté přispěla i vůně podávaného svařeného vína či vanilkových rohlíčků a čokoládových dortů.
kaplicka uvnitr.jpg
K1.jpg
kaplicka 2.jpg
kaplicka 3.jpg
kaplicka 1.jpg
Vánoční setkání u kapličky 2014
V předvečer poslední listopadové soboty bylo na kalnické návsi živo. Sešli se tady nejen domorodci, ale přišli i jejich přátelé a známí, aby před vánočně vyzdobenou kapličkou přivítali nadcházející advent. Nad hrnečky s horkými nápoji si vyprávěli a vzájemně sdělovali dojmy a zážitky. Poklidnou atmosféru podbarvovaly vánoční koledy stejně jako vůně vanilky a skořice.
AC.jpg
Vánoční Kalná 2013
Adventní čas přivítali již popáté na kalnické návsi nejen usedlíci, ale tradičně se do rodné vísky sjely i její „děti“ se svými blízkými. Všichni se těšili nejen na výborný svařák a něco sladkého k zakousnutí, ale hlavně na vřelé setkání s dobrými přáteli. Po úvodním slovu se osvětlená kaplička opět předvedla v celé své kráse. Všem přítomným připomněl pan Bohuslav Vlasák akce, které Kalňáci v uplynulém roce přichystali nejen pro svoje občany, ale i pro obyvatele okolních obcí. Popřál klidné vánoční svátky a pevné zdraví do dalšího roku. Slavnostní akt zakončil pan Karel Novotný známými koledami. Pak už se na návsi tvořily hloučky živě diskutujících, kteří se při sdělování nových zpráv zahřívali teplými nápoji. Velice nás těší, že si rozsvěcení kalnické kapličky nenechává ujít čím dál více babiček, maminek a malých ratolestí z Hulic.
DSC_6272.jpg
IMG_6113.jpg
Vánoční Kalná 2012
Stalo se již hezkou tradicí, že se v podvečer první adventní neděle rozzáří kaplička na kalnické návsi. Letos se náš svatostánek zaskvěl v novém hávu a obdivovat ho přišlo přes čtyřicet místních i přespolních zvědavců.

Po slavnostním rozsvícení rozezněl pan Rudolf Míka zvon a oznámil tak začátek adventu. Pan Bohuslav Vlasák ve svém projevu připomněl nedávnou rekonstrukci kapličky, její opětovné vysvěcení a popřál všem přítomným klidné prožití nadcházejícího svátečního času. A pak už nastala chvíle na sklenku svařeného vína a přátelské povídání podbarvené melodiemi vánočních koled.
1 (2).jpg
Vánoční rozsvícení kapličky 2011
Vánoce se blíží, začal adventní čas a proto jsme opět svátečně vyzdobili kapličku, instalovali betlém i malé žárovičky a slavnostní rozsvícení kapličky na první adventní sobotu mohlo začít.

Už po páté hodině přišli první diváci a my teprve svářeli víno. Vše jsme do půl šesté stihli a to už bylo před kapličkou plno. Po přivítání příchozích jsme rozsvítili kapličku a pan Bohuslav Vlasák zavzpomínal na časy, které kaplička zažila.
Začal adventní čas, všem přejeme krásnou sváteční pohodu a štěstí a ať se všem dobře daří.
1 (3).jpg
Rozsvícená kaplička - 2010
Večer před první adventní nedělí se opět po roce sešli obyvatelé Kalné, aby společně přivítali čas předvánoční.

Pro někoho znamená doba adventu zpomalení v současném hektickém způsobu života, jiný spíš na tempu naopak přidá. V sobotu se ale před nasvícenou a vánočně vyzdobenou kapličkou nikam nespěchalo. Starousedlíci přišli i se svými dětmi a vnoučaty, dorazili někteří přespolní, kteří chovají ke Kalné a jejím obyvatelům milou náklonnost. Všichni si vyslechli srdečné přání klidných svátků z úst pana Vlasáka, pozpívali koledy při hudbě pana Novotného. Slavnostní vánoční atmosféru doladila ochutnávka cukroví, punče a svařáku. Do domovů se všichni rozcházeli smíření se sice nesmírně uspěchaným světem, ale s vědomím, že Kalňáci si v něm čas na přátelská setkání vždycky najdou.
1 (4).jpg
Vánoční Kalná 2009
28. listopadu, v předvečer první adventní neděle, se na kalnické návsi sešlo na padesát Kalňáků a jejich přátel. Přesně v 17 hodin se rozsvítila světla vánočně vyzdobené kapličky a pan Bohuslav Vlasák přivítal všechny přítomné.

Připomenul důležitost vánočních svátků, zavzpomínal na život v Kalné a popřál všem přítomným krásný a šťastný adventní čas. Poté mohli všichni přítomní obdivovat výzdobu, prohlédnout si vystřihovaný staročeský betlém, zahřát se svařeným vínem, ochutnat vánoční cukroví nebo uzeného kapra a popovídat si se svými blízkými. Vánoční atmosféra prostoupila do všech přítomných a za zvuků koled trvalo toto již druhé adventní setkání bezmála tři hodiny.
k4.jpg
ještěrka.png

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one