Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Lvíčkovy narozeniny - 100 let
Taky chodíte rádi na oslavy? Nejlepší bývají narozeninové, dětské či dospělácké. Na jednu takovou významnou oslavu pozval 9. června hulické děti československý lvíček, který letos na podzim oslaví rovnou stovku. S jeho zrozením vzniklo plno nových příležitostí - nejen v politickém uspořádání nové republiky, ale i v průmyslu, v kultuře, ve sportu, ve vědě atd. Nejvýznamnější počiny období dvacátých let uplynulého století si děti i jejich rodiče mohli připomenout na jednotlivých stanovištích zábavného dětského odpoledne. Takže si malí účastníci zazávodili v bugatce s Eliškou Junkovou, ve Škodovce pomáhali vyvíjet novou lokomotivu, létalo se bombardérem Aero A1, také bylo nutno spárovat boty Baťovky. Zástupci za kulturu byli Pejsek s Kočičkou (díky pomoci dětí naštěstí nedopekli pro lvíčka svůj podivný dort) a loutkový filuta Hurvínek. Ani rodičovský doprovod nepřišel zkrátka, zabavit se mohl na malé výstavce kvízem na téma vzniku První republiky.
Každý si v sobotním odpoledni přišel na své, každý si z něj něco odnesl. Kromě odměn za soutěže i něco nových poznatků o počátcích samostatného Československa. Pořadatelé z řad Kalňáků a aktivních dobrovolníků z Hulic si mohou v deníčku vybarvit okénko trikolorou za přínosný a veskrze pozitivní den.
a.jpg
DSC00530.jpg
Mikeš mezi dětmi
Známé pořekadlo o rozdílu v hodinkách a holinkách od soboty potvrzuje nové – „Hulice nebo Hrusice?“ A co že mají společného? Oběma vesnicemi se proháněl oblíbený hrdina Ladových knih, kocour Mikeš. Na Den dětí ho spolu s místním panem starostou pozval spolek Kalňáci, a to proto, že Josef Lada (alias Pepík ševců) má v letošním roce hned dvě kulatá výročí, což je třeba připomenout.
Na hulické návsi se od dvou odpoledne asi sedmdesát dětí bavilo hrami, u kterých se před více než sto lety veselili vrstevníci Josefa Lady a které malíř vetkl do svých vyprávění i nezapomenutelných obrázků. Malí i mnozí velcí návštěvníci si s nadšením vyzkoušeli roztáčení káči, tlučení špačků, cvrnkání kuliček do důlku, chůzi na chůdách, pohánění obručí a další skoro zapomenuté zábavy. Na všechno hemžení dohlížel spravedlivý Mikeš, především na to, aby nikomu nebyla upřena odměna za celoodpolední snažení v nemilosrdném vedru. Podvečer na dětském hřišti se už nesl ve znamení zaslouženého odpočinku nad opečeným buřtem.
Kalňáci děkují všem účastníkům za přízeň a těší se, že společně s hulickými dětmi oplatí v sobotu 17. června Mikešovi návštěvu v jeho rodných Hrusicích.
Den dětí s Karlem IV. v Hulicích 2016
První červnové sobotní odpoledne se na hulickou náves vydal každý, kdo měl nohy. Přivítat v obci významného státníka se nepoštěstí každý den, obzvláště státníka takového formátu. Do Hulic na Den dětí totiž zavítal sám Karel IV. Aby děti pozdravil, aby je potěšil zábavou a hrami a aby jim připomenul své zásluhy o rozkvět Čech i celé Evropy. A nejen dětem.
Ani dospěláci nechtěli zůstat stranou a v zábavném testu oprášili své znalosti z historie období vrcholného středověku. Na devíti stanovištích mezitím na šedesát mladičkých panošů plnilo všeliké úkoly a za pomoci panovníkových pobočníků se snažilo přiblížit okamžiku, kdy se mohou stát udatnými rytíři. Pasování se ujal sám Karel IV. a rytířský slib zněl z dětských úst hodně opravdově.
Akci pro hulické děti uspořádal spolek Kalňáci ve spolupráci s místním starostou, panem Martinem Kapkem. Vše se odbylo pod záštitou hejtmana Středočeského kraje, který přispěl především na zapůjčení bannerové výstavy „10 inspirací Karla IV.“ od spolku Otec vlasti.
Počasí rytířům a rytířkám až na krátkou přepršku přálo, takže i po odjezdu vladaře rodiče s dětmi setrvali u skákacího hradu a ohniště s opékáním buřtíků. Odpoledne ve společnosti Karla IV. se báječně vydařilo a jeho družina přeje všem nově pasovaným rytířům krásné léto.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg
Pohádkový les - Hulice
Mateřská školka v Hulicích ve spolupráci s obcí Hulice a naším sdružením Kalňáci uspořádala tuto sobotu 24. května 2014 Pohádkový les. I přes průvodní hřmění a drobný déšť nám nakonec počasí přálo a dorazilo více jak 60 dětí, čekalo je 23 pohádkových bytostí. Děkujeme za skvělou organizaci a gratulujeme Hulicím k prvnímu ročníku této zajímavé akce.
pohadkovy les.jpg
Děti v Hulicích vítaly léto 2009
V neděli 21. června slavily děti na fotbalovém hřišti v Hulicích nejen blížící se prázdniny, ale i první letní den a zároveň Evropský svátek hudby. A jak jinak, než s Vandou a Standou, kteří pro ně připravili báječné odpoledne plné písniček, tance a soutěží.
Pro malé i větší zde byly k dispozici elektrické motorky, aby si mohli vyzkoušet, jaké je to být motorkářem, mezi tím se všechny děti vyžívaly ve skákacím hradu.
Velkým lákadlem pro všechny však byla možnost usednout pod ruce paní Svatošové a přivítat léto s barevnou tváří, což většina dětí uvítala. Na hřišti každým okamžikem přibývaly víly s čerty, princeznami, motýly a dalšími překrásnými nadpřirozenými bytostmi.
Vydařené předprázdninové odpoledne jsme pořádali s Obecním úřadem Hulice a za finanční podpory Fondu hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha.
Účastnící dětského odpoledne se během dne mohli občerstvit a domů odcházeli s malým dárkem.
Dětský den Hulice 2008
detsky_den_Hulice_2008_082.jpg
Dětský den Soutice 2007

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one