Spolek občanů, který si klade za cíl budovat občanskou společnost a pěstovat lásku ke krajině, ke kultuře a k sobě navzájem.
Kaplicka_2013169.jpg
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

AKCE KALŇÁKŮ

Bílá sobota 2019.png
Osm let tancování
Každý rok si Kalňáci na svou zábavu připravují taneční vystoupení pro pobavení a obveselení sebe i přítomných hostů. Za osm let už se nastřádalo dost kostýmů a tanečních prvků a tak tu přinášíme malý sestřih letem tanečním světem:
Jarní úklid 2019
Sobotní jarní úklid Kalné a okolí nebyl ničím výjimečný. Akce byla zahájena kávou a něžnými borůvkovými palačinkami, co s láskou pokaždé brigádníkům usmaží Oli a pak se nikomu nikam nechce. Nad mísou byl nízký počet účastníků bezesporu výhodou, v terénu chyběla každá ruka. Proto byla povolána záloha přespolňáků, co přijeli původně vykonat přátelskou návštěvu. Plánovanou relaxaci jim nahradilo tahání těžkých pytlů (a bylo jich 16!) plných dlaždic a sutě, které bylo nutno doslova vyrvat strání v Chobotě. Odměnou všem byly opečené buřty na Políčku, které jsme rozmařile zapili šampáněm a vyrazili k domovu. Cestou se však jednotka nejvyššího pracovního nasazení rozhodla ještě pro úklid v lese Luha, kde naplnila další desítku pytlů. Čalouněnou pohovku od neznámého "dárce" se jim tam vměstnat nepodařilo, ta čeká na motorizovanou četu.
Kalňáci děkují za spolupráci na svozu obci Soutice a za ochranné prostředky a pytle spolku MAS Lípa pro venkov.
a.jpg
b.jpg
Tancovačka
Máme za sebou další povedenou tancovačku. Představte si, že už podesáté (!) jsme v Hulicích přivítali návštěvníky, co přišli přetančit všednost a provětrat peřinky veselosti. Deset zábav znamená deset tématických večerů a letos došlo na přepestré "osmdesátky" s Elánem. Podle množství tanečníků v kostýmech to vypadá, že přes veškerý plastový nevkus v nich vzbudily osmdesátky jistou nostalgii. Někteří z nich v té době kupovali dětem céčka, jiní o ně teprve hráli čáru, zábavoví bažanti o céčkománii možná něco zaslechli. V sobotu večer se ale bavili společně, což dozorovali muzikanti a zpěvačka ledečské skupiny Melodie. No a protože i náš spolek disponuje renomovanou, zpěvnou, zvířecí Janou, dostalo se překvapeným tanečníkům báječného bonusu v podobě společně zazpívaných kousků. Samozřejmě došlo i na předtančení. Jednotka Kalňáků na pár minut zaměnila své pořadatelské posty za značky na tanečním parketě a blýskla se nejen flitrovými srdci. Neonová trička tanečnic určitě zůstanou celoročním symbolem letošní kalňácké tancovačky. A tušíte, kolikrát se vyspíte, než bude 21. březen 2020 s naší další zábavou? Je to celkem vysoké číslo, ale příležitost uvítat jaro s Kalňáky ... na to se nedá zapomenout.
Elán.jpg
Zabíjačka
Mrazivé sobotní ráno, vroucí voda v pařáku, všude velké hrnce a vály – takový obrázek si každý z nás v sobě nesl z dětství a tuto sobotu jsme si ho u Bílků společně oživili. Nikdo z nás neodolal vynikajícímu libovému ovárku s domácím Hančiným chlebem, křenem a zelíčkem, na zahřátí přišla vhod pěkně ostrá prdelačka. Z pašíka, ač nevelkého, sice nezbylo k večeru vůbec nic, zato na stolech byla vyrovnána více než stovka vynikajících jitrniček a téměř dvacítka pěkných tlačenek.
a.jpg
Tři králové
První lednová neděle v besedě se od jiných „hezkých“ trošku lišila – připravovala se tu na každoroční koledu trojice vážených mudrců. Ozdobeni zlatými korunami, se sladkými dárky v koši a s písní na rtech zavítali do kalnických příbytků, aby popřáli jejich obyvatelům do nadcházejícího roku hlavně pevné zdraví a také trošku štěstí. A my? Odstrojíme stromečky, uklidíme ozdoby i betlémy, neboť Vánoce už jsou definitivně za námi.
tři králové 1.png
Silvestr 2018 a Nový rok 2019
Z roku 2018 do roku 2019 jsme také tentokrát vstoupili společně v kalnické besedě a novoročního buřta si na Políčku opeklo jednadvacet nedočkavců.
a.jpg
d.png
b.png
c.png
e.png
f.png
Jen Frodo to trošku přeťáp....
g.png
Mikuláš
mikuláš 2018.jpg
Jakmile se v podvečer svatého Mikuláše rozzářila kaplička na kalnické návsi, objevila se mezi domy poněkud nesourodá čtveřice nadpozemských bytostí. V jejím čele důstojně kráčel Mikuláš v doprovodu zářícího anděla a okolo nich řinčeli řetězy dva usmolení čerti. Každoročně přijdou, aby navštívili zdejší hospodyně, hospodáře a jejich mnohdy nezbedná dítka. Všichni vzhlíží k Mikulášovi s obavami, zda v Knize hříchů není nějaký ten jejich prohřešek zaznamenaný. I když se tak stane, a Mikuláš hříšníka za velké čertovské radosti pokárá, je tady láskyplný anděl, aby vše urovnal a vyndal z bezedného koše alespoň malinkatý dárek.
Předvánoční setkání u kapličky v Kalné
Betlém - kaplička.jpg
Sobotní předadventní podvečer, potemnělá kaplička na kalnické návsi a vůně skořice se hřebíčkem s netrpělivostí čekaly na první hosty. A stejně jako loni, předloni, … se dočkaly. Krátce před šestou hodinou se začala náves plnit nejen kalnickými domorodci a hrnečky svařeného vína ohřívaly prokřehlé dlaně prvních konzumentů. Vzápětí po úvodním slovu se rozzářila kaplička, aby mohla posvítit do zpěvníčků přítomných návštěvníků, kteří se se radostí přidali k domašínskému kytarovému duetu. Kalnou se nesly známé koledy i méně známé, přesto libozvučné vánoční písně. Hřejivá slova pana Vlasáka přiměla mnohé k zamyšlení a po nich už patřila zasněžená náves debatujícím otužilcům a přilehlá beseda teplomilným besedníkům. Užijme si adventní čas i vánoční svátky v poklidu, se svými blízkými, a do nového roku vkročme s chutí a rozhodností. Nechť nás po celý příští rok pevné zdraví a štěstí provází.
Předvánoční jarmark v Hulicích 24. listopadu 2018
Letošní podzim nás tak dlouho chlácholil teplými dny, že málokdo sledoval kalendář a jeho alarmující červená čísla, upozorňující na blížící se dobu adventní. Spolek Kalňáků má však ostražitou hlídku a ta se nenechala teplem a sluníčkem zmást. Včas zavelela dvorním cukrářkám nahřát med, prosát mouku a štandopéde zadělat na perníky. Kam s pečením spěchaly, je jasné. Hulický jarmark má pevně stanovené datum - sobotu před začátkem adventu. A do té doby se musí nejen "naperníkovat", ale věnce nazdobit, sladkosti napéct, kroupy na kubu navařit, jarmarečníky pozvat, ... je toho požehnaně. Odměna za několikatýdenní fofr však byla sladší než cukrová poleva na Jarčině žloutkovém věnečku. Sál nabitý lidmi, pohodová adventní nálada, milá hudba a zpěv souboru Pikolino, nekonečná fronta u cukrárny, vyprodané perníčky, uznání a pochvala od spokojených návštěvníků. Zkrátka a dobře - jarmark na jedničku s lineckou hvězdičkou. Děkujeme každému, kdo přiložil ruku k dobře odvedenému dílu. Pod vánoční stromeček si totiž nachystal pěkně hřejivý dárek navíc.
A.jpg
B.jpg
C.jpg
DSC02920.jpg
Nádherné betlémy nám zapůjčilo Oblastní muzeum v Chomutově. První betlém je mistrovská práce učňů SOU SLUŽEB Hamr z roku 2004 a druhý betlém je prací řezbáře pana J. Kudrny z Brandova (horská obec na Mostecku) z roku 1999. Na jednom z výjevů je kostel Nanebevzetí P. Marie v Mostě. 

 
betlem1.jpg
betlem2.jpg
VII. Štrúdlování
Štrúdl musí být ucelená harmonie chutí, vůní i vzhledu. Nejde posuzovat zvlášť těsto nebo náplň, obojí k sobě musí pěkně pasovat. A určitě musí i pohladit oko.
Takový Mercedes mezi štrúdly už posedmé hledali v sobotu v Besedě Kalňáci. Jejich soutěž o nejlepší a nejoriginálnější štrúdl bývá pěkně ostrá. Tady sestra nezná bratra, matka dceru, manžel manželku, kamarádství jde stranou. Několik týdnů tutlané recepty vylézají na povrch až v den soutěže, a to ještě v hodně hubené verzi. Účastníci letošního štrúdlování si vzájemně zhodnotili 13 sladkých a 11 slaných modelů. Je až s podivem, kolik nezvyklých kombinací se v závinech objevilo. Mák s čokoládou, mák s višněmi, hrušky s hermelínem, pudinková šlehačka s jablky, dokonce i brokolice se sýrem. Ale myslíte, že něco z toho vyhrálo? Nene. Vítězství všem už potřetí vyfoukl Fanda Horáček, potřetí se stejným štrúdlem! No protože ví, že zaútočit osvědčenou klasikou se vyplatí. Obdobně postupovaly obě vítězné Jarky i Boženka Rybičková, i když ta nakonec odtajnila, že její Cena Tobana byla spíš "z nouze ctnost". Ale moc povedená!
Vítězům gratulujeme a už se těšíme na další ročník. Předsedkyně spolku přislíbila mimořádnou cenu za "přeštrúdlování Františka". Je to pro všechny velká výzva, takže s přípravami dlouho neotálejte!
a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg
Výlet za poznáním 29. září 2018 - Lány
Blížící se narozeninová "stovka" československé republiky zasáhla i Kalňáky. Už v červnu si zahráli na pracovníky významných prvorepublikových firem s dětmi v Hulicích na oslavě jejich svátku, poslední zářijovou sobotu se společně s hostujícími výletníky vydali za "Tatíčkem" Masarykem do Lán.
Krásné počasí a volná D1 nás nablížily k Masarykovu muzeu přesně na plánovanou desátou hodinu. Prohlídka expozic věnovaných prvnímu prezidentovi a době první republiky je opravdu zajímavá a hlavně zábavná. Trvalo dlouho, než se vedoucí výpravy Olině podařilo vystrandit své ovečky ze všemožných zákoutí obřího špejcharu, kde se muzeum ve třech podlažích nachází. Dalším cílem z výletního programu bylo buď Muzeum sportovních vozů nebo návštěva hrobu rodiny Masarykovy. Podle zájmu a možná i kondice. Avšak podezřele mnoho výletníků, ještě omámených skutečnou prezidentskou důstojností, nesměle kroužilo kolem střežené vstupní brány do zámeckého parku. Něco jim očividně scházelo ...
Oběd v nedalekém Vašírovském dvoře se lehce protáhl. Ale právě u řízků a svíčkové se rozhodlo, že lánský park nelze vynechat, tak tedy tradá zpátky. Park je nádherný - s palmovým skleníkem, čistým potůčkem, s jezírkem plným veselých kaprů, s majestátními stromy, které měly čest (místy nemilou povinnost) pohlížet na ucelenou řadu našich prezidentů.
Navnaděni krásou přírody jsme za další čtvrthodinku vystupovali z autobusu před zahradnictvím ve Velké Dobré, to abychom si přece z výletu také něco dovezli! Někdo keř, jiný květináč s podzimní dekorací, ani zážitek z pěkného pokoukání nebyl k zahození. Ale pak už opravdu domů! Výlet to byl báječný. Pestrý, poučný, přátelský, politicky korektní ... prostě prima.
a.jpg
b.jpg
Lvíčkovy narozeniny
Taky chodíte rádi na oslavy? Nejlepší bývají narozeninové, dětské či dospělácké. Na jednu takovou významnou oslavu pozval 9. června hulické děti československý lvíček, který letos na podzim oslaví rovnou stovku. S jeho zrozením vzniklo plno nových příležitostí - nejen v politickém uspořádání nové republiky, ale i v průmyslu, v kultuře, ve sportu, ve vědě atd. Nejvýznamnější počiny období dvacátých let uplynulého století si děti i jejich rodiče mohli připomenout na jednotlivých stanovištích zábavného dětského odpoledne. Takže si malí účastníci zazávodili v bugatce s Eliškou Junkovou, ve Škodovce pomáhali vyvíjet novou lokomotivu, létalo se bombardérem Aero A1, také bylo nutno spárovat boty Baťovky. Zástupci za kulturu byli Pejsek s Kočičkou (díky pomoci dětí naštěstí nedopekli pro lvíčka svůj podivný dort) a loutkový filuta Hurvínek. Ani rodičovský doprovod nepřišel zkrátka, zabavit se mohl na malé výstavce kvízem na téma vzniku První republiky.
Každý si v sobotním odpoledni přišel na své, každý si z něj něco odnesl. Kromě odměn za soutěže i něco nových poznatků o počátcích samostatného Československa. Pořadatelé z řad Kalňáků a aktivních dobrovolníků z Hulic si mohou v deníčku vybarvit okénko trikolorou za přínosný a veskrze pozitivní den.
a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg
Setkání rodáků z Kalné po 12.
Poslední květnová sobota, krásné sluneční odpoledne, více než čtyřicítka rodáků a přátel – tím vším se může pyšnit 12. setkání u kapličky. To letošní bylo „okořeněno“ oslavou osmdesátých narozenin hulického Kalňáka pana Vladimíra Horáčka. Přejeme nejen jemu, ale také všem zúčastněným pevné zdraví a za rok v Kalné u Bílků zase na viděnou. Řečeno slovy vitálního oslavence při loučení: "Tak ať vydržíme!"
KALNACI_1.jpg
Zpívající malíř

Zpívající malíř

oslavenec Vláďa Horáček
Místo dárku pro každého účastníka setkání jsme finančně podpořili akci PAMĚŤ NÁRODA, o které píšeme níže.
Společnosti POST BELLUM o.p.s. jsme zaslali částku 3 000 Kč.
Pochod s Jarkou
Na utajený sobotní pochoďák do Kácova s krycím názvem "Jdeme s Jarkou" původně vyrazily z Kalné čtyři dámy. Tři z nich však už věděly, že u tohoto počtu nezůstane. Hned za cedulí se přikočárkovaly dvě odhodlané miniposily a u sv. Anny, po oslavném pikniku, doplnili výpravu do počtu 13 borci ze Soutic. A pes Fído. Šlo se krásně - přes Černýš, Borka, lávku pod jezem ve Střechově, kopcem do Zlivi a konečně Kácov. Hotel na náměstí - toť náš cíl. Poctivě vyšlapaný hlad zahnal místní kuchař neméně poctivým jídlem a po zmrzlině nastal čas přemýšlet o zpáteční cestě. Někdo se vracel pěšky, jiný autem či hybridním vlakobusem. Podle chuti a sil. Výlet byl vážně povedený. Dokonce tolik, že by stálo za to ho brzy zopakovat. Jít pro změnu třeba s Heřmanem nebo s Hátou ... Jmen je v kalendáři minimálně třistapětašedesát.
Jarka.jpg
Paměť národa
Možná už jste o tom bohulibém činu slyšeli, pokud ne, pak vězte, že pod záštitou sdružení Post Bellum, Českého rozhlasu a Ústavu pro studium totalitních režimů vznikl projekt PAMĚŤ NÁRODA. Jedná se o rozsáhlou sbírku vzpomínek pamětníků, které sbírají jednotlivci, neziskové organizace, školy a další instituce.
V rámci této akce vznikl i rozhovor s panem Bohuslavem Vlasákem z Kalné. Za tuto činnost vyjadřujeme velké díky a obdiv a uveřejňujeme zde odkaz na povídání našeho souseda z Kalné.
Velká oslava
V sobotu 7. dubna se v Kalné udála převeliká oslava. Manželé Rybičkovi oslavili svou Rubínovou svatbu, 40 let společného života a každý sám navíc 70. narozeniny. Sešli se hosté se spoustou darů, hrála muzika a zpívalo se do rána. Božence a Jardovi přejeme další spokojené roky ve štěstí a zdraví.
Rybky11.png
Velikonoční výlet na hrad Kámen
Na tradiční velikonoční výlet na Bílou sobotu se s Kalňáky vydalo rekordních 41 účastníků! Udaný směr - Pelhřimovsko, cíl - hrad Kámen u Pacova. Letos si vážně nemůžeme namlouvat, že nám "počasí zase vyšlo". Nevyšlo. Všudypřítomná zima lezla pod kabáty i do bot. Jako frajer se ukázal jedině déšť, který se trpělivě předváděl výhradně v době, kdy jsme seděli v autobuse či v restauraci. Z Kalné jsme odrazili v devět ráno po D1 k Pelhřimovu. Hrad Kámen odtud není daleko. Báječně se vyjímá na rozložité skále a při vší mohutnosti působí i značně romanticky. Prohlédli jsme si krásné, velikonočně vyzdobené interiéry obytné části hradu, pokračovalo se rozlehlými výstavními sály se stálou expozicí historických motocyklů. V tu chvíli už přítomné dámy marně odháněly hejly z nosu, zato pánové v přítomnosti silných strojů zázračně ožili. Z prohlídky jsme se promrzlí trousili k východu a našli se u kiosku s horkým pitím a jídlem. Nahřátá medovina pro mnohé znamenala šanci na holé přežití a tím pádem možnost přesunu do pelhřimovského zahradnictví na jarní nákup. Odtud jsme do autobusu nanosili keře a stromky zhruba pro středně velké sadařství a následně uháněli do přilehlých kopců. Ten nejvyšší, Křemešník, má na vrcholu poutní hostinec stejného jména, tam na nás čekali s pozdním obědem. Poseděli jsme tu do půl čtvrté, zrekapitulovali zážitky a vyrazili na cestu k domovu. V ten moment dosavadní frajerská trpělivost pana Deště vzala za své a domů jsme dojížděli v absolutním lijáku. Takže posledních pět minut úprku ze studeného mokra a už můžou výletníci udělat z teplíčka na počasí dlouhý nos. Za dnešní den si všichni zaslouží velkou podtrženou jedničku!
Kámen1.jpg
Jarní Cukrování
Zdá se, že pašijový týden se letos rozšířil o další sváteční den, o "Sladkou sobotu". Jarní cukrování v Hulicích nezůstalo svému názvu nic dlužno, tedy pokud mluvíme o sladkostech. S jarem to i přes sluníčko za okny bylo o poznání horší. Ale možná to vlastně bylo dobře. Teplé počasí by jistě zahánělo hulické dámy k práci na zahrádkách, takhle si radši poseděly u kávy a dobrého zákusku. Nabídka domácí cukrárny byla ještě pestřejší než jindy. Klasika reprezentovaná štafetkami, žloutkovými věnečky, laskonkami a punčákem zápolila s modernou v čele s makronkami a medovníkem. Vítěze těžko určit, neb takřka nikdo z bojovníků nepřežil.
Ještě sladší než laskonky bylo vystoupení dětí z hulické mateřinky. Připravily si pro své rodiče a prarodiče moc hezké pásmo písniček a tanečků. S šátky Ferdy mravence udělaly důrazné černé tečky za letošní zimou a vyzvaly jaro k nějaké rozhodné akci. Za milé vystoupení byli zpěváčci odměněni sladkostmi a taky zábavou v tvořivých dílnách, jak jinak než s tématikou jara a blížících se Velikonoc. Sladké sobotní odpoledne nám tak uběhlo moc příjemně. Kalňáci za pomoc při jeho přípravě děkují dětem i dospělákům z mateřinky, panu starostovi i sněženkám z protější zahrádky.
Cukrování 2018.jpg
Beatles nad námi
Taneční zábava v Hulicích byla báječná! Hosté Kalňáků zase dokázali, že to umí parádně rozjet a že je naše tématické akce baví. Letošní Beatles přilákali příznivce napříč věkovým spektrem a hudebníci skvělé ledečské kapely Melodie je odmítali nechat vydechnout. Tančilo se od prvního drnknutí kytar. Schvácené taneční odpadlíky zhusta pohltilo peklo, ale i tam bylo pěkně veselo, takže se zase tolik nebránili. Kolem deváté večerní byl parket poctěn návštěvou z nejvzácnějších. Sice jen na pár minut, ale přece jen dorazily bigbítové legendy, které jednou provždy světu změnily hudební kulturu. Liverpoolské hvězdy provázely oddané fanynky a tanečním vystoupením připomněly jejich největší hity. Svorně se všemi jsme se proveselili ke třetí nad ránem a to znamenalo poslední song, taneček, sklenku … a konec. Děkujeme všem účastníkům – hostům, kapele, sponzorům. A kdybyste 16. března 2019 měli volný večer, stavte se v Hulicích. Pokud okolnosti a nejvyšší instance dovolí, Kalňáci tam na Vás budou čekat.
Protože ochranáři autorských práv mi neumožňují přehrání videa na youtube, dáváme zde k dispozici odkaz ke stažení celého záznamu tanečního vystoupení. Snad se vám bude líbit :-)
DSC_7541.JPG
Tři králové
Téměř jarní počasí nezmátlo tři mudrce z Východu a stejně jako každý rok, i letos navštívili Kalnou. Hospodyně i hospodáři je netrpělivě očekávali a na jejich příchod byli pečlivě nachystaní. Odměnou všem kalnickým byla tříkrálová koleda, požehnání na domovní dveře a přání zdraví do právě začínajícího nového roku.
DSC07459.jpg
Novoroční tradice
Společného rozloučení se s rokem starým a přivítání roku nového v Besedě se po léta účastní Kalňáci i jejich přátelé a v poslední době se rovněž stalo moc hezkou tradicí, že cílem novoroční vycházky je Políčko. Nejinak tomu bylo i letos a 1. ledna vyrazila na novoroční pečený buřt a sklínku šampaňského rovná dvacítka kamarádů. Za příjemného počasí i nálady pozvolna plynulo odpoledne a nezbylo než se vydat na cestu domů. Nechť je každý den letošního roku pro všechny alespoň takový, jako ten náš novoroční.
Mikuláš s andělem a čerty v Kalné
mikuláš web.jpg
S přicházejícím podvečerem Svatého Mikuláše se na návsi před kapličkou rozeznělo andělské zvonění, které záhy doprovodil zuřivý psí štěkot. Čtyři mystické postavy se vydaly na obchůzku Kalné, nezdráhaly se zaklepat na téměř všechny dveře a všude se dočkaly přívětivého přivítání. Důstojný Mikuláš nejprve otevřel moudrou zlatou knihu a připomněl dotyčnému jeho malé prohřešky, které se pokaždé snažil zastřít dobrými počiny a skutky. Jeho pobočník s duší andělskou rozdal dárky a mocnosti pekelné pokaždé nerady ostrouhaly. U posledních kalnických dveří služba pro mikulášskou výpravu však nekončila, potěšením pro ně bylo navštívit a obdarovat také pár soutických přátel.
Vánoční rozsvěcení kapličky v Kalné - 2. 12. 2017
Při rozsvěcení kapličky dodržujeme pořád stejný scénář, stejné rituály. Rok co rok. Proč něco měnit, když to zavedené se líbí a spolehlivě funguje? Život nám do talíře denně přimíchá tolik změn, že z toho jde mnohdy hlava kolem, a člověk chce mít aspoň v něčem "svý jistý". Letos se nás před kapličkou sešlo na třicet. Pan Vlasák nám v slavnostní řeči vypodobnil, jak se žilo v adventní době v letech dávno minulých, připomněl nelehkou dobu občanů Kalné ve válečném období. Opět jsme se utvrdili v tom, že žijeme v nádherné době a není nač si stěžovat. Snad jen že doba mezi každým dalším adventem se zkracuje a zkracuje. Po koledách návštěvníci ještě dost dlouho postáli na návsi, ačkoli mráz je urputně zaháněl do vyhřáté besedy. Tam ještě rychlý přípitek na pěkné svátky a hajdy domů držet půst. Období očisty mysli i těla začíná ...
k2.jpg
k3.jpg
k4.jpg
k5.jpg
Předadventní Jarmark v Hulicích 25. listopadu 2017
Další předvánoční jarmark je za námi! Kdo sleduje naše stránky pravidelně, jistě mu neuniklo, kolik úsilí, času a trpělivosti dámy z našeho spolku na jeho přípravu vynaložily. Jejich energie a nadšení naprosto nepřišly nazmar. Načančané perníčky i věnce mizely z pultu do tašek návštěvníků jedna radost, na cukrárnu se stála fronta. Ale zkrátka samozřejmě nepřišli ani ostatní prodejci. Stánků nebylo moc, zato jejich zboží nádherné - patchwork, šperky, vintage, medové pečivo, dřevěné dekorace, sušené ovoce, koření ... Ale dosti o hmotných statcích - nejvíc nás bavila všude usazená adventní pohoda. Vánoční nálada zhusta skrápěla jarmarečníky hlavně díky členům sboru Pikolino z Čechtic, byli opravdu skvělí a moc jim děkujeme za přízeň. Poslední návštěvníci opustili sál hulické hospody po páté odpoledne. Z vyřčených slov chvály soudíme, že si k nám rádi najdou cestu i napřesrok. Pěkný advent všem!
a.jpg
b.jpg
c.jpg
d.jpg

CO NÁS ČEKÁ?


23. března uklízíme přírodu

6. dubna uspořádáme předvelikonoční cukrování v Hulicích

20. dubna na Bílou sobotu jedeme na výlet za poznáním



 

bg.jpg
Kalňáci, zapsaný spolek. Rada: Olga Bílková, Jiří Petrů, Luděk Putz.
Telefon: 602 288 414
Mail: olinazkalne@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one